O nas

 

Kiedy jesteś dzieckiem masz wiele swoich wspaniałych pasji i marzeń, które próbujesz zrealizować. Czy to zjazd na sankach z najwyższej góry na osiedlu, zbudowanie latawca, czy wygranie wyścigu na rowerach. Z czasem, gdy dorastamy mamy coraz więcej obowiązków i większość naszych marzeń ulatuje w siną dal, ustępując tzw. szarej rzeczywistości.

Zawsze uważaliśmy, że powinniśmy zachować choć część tej dziecięcej pasji, energii i marzeń. Nawet gdy ledwo starcza nam czasu, to warto znaleźc tą chwilę dla siebie, odnaleźć to, co sprawiało nam przyjemność i dawało energię.

Figurki, bitwy i historia były takimi rzeczami, które zawsze nas pasjonowały. Czy to bitwy toczone bez żadnych zasad, z udziałem "małych" i "dużych" żołnierzyków, czy granie w profesjonalne systemy bitewne o tematyce fantasy - figurkowa mania towarzyszyła nam od zawsze. W połączeniu z miłością do historii doprowadziła nas do pomysłu stworzenia napoleońskiego systemu bitewnego, a gdy został on dobrze przyjęty, do jego wydania jako pełnoprawnego podręcznika. Jak zawsze w takich przypadkach, gdy zdobywa się doświadczenie, prace trwały aż 4 lata. Ich ukoronowaniem było wydanie gry "Bogowie wojny - Napoleon", która do dzisiaj jest naszym oczkiem w głowie - jak każde pierwsze dziecko.

Po Napoleonie przyszła pora na Bogowie wojny - Robert E. Lee, która przenosi nas w czasy amerykańskiej wojny secesyjnej. Bazując na doświadczeniach zdobytych przy BW-N poprawiliśmy mechanikę gry i sprawiliśmy, że bitwy stały się jeszcze przyjemniejsze.

Mamy całą głowę kolejnych pomysłów i wierzymy, że z Waszą pomocą, uda nam się je zrealizować.

GM Boardgames powstało, aby urzeczywistnić marzenia dwóch braci, którzy wierzą, że nigdy nie należy zapominać o naszych dziecięcych marzeniach.